Anunț de angajare

Biroul Național de Statistică anunță concurs pentru suplinirea funcției de operator de teren

Biroul Național de Statistică (BNS)
anunță concurs pentru suplinirea funcției de
Operator de teren

Descrierea postului:

  • Operatorul de teren va vizita gospodăriile și va colecta informații referitor la: adresă, tipul clădirii, situația ocupațională a locuinței (locuită sau nelocuită), numele și prenumele capului gospodăriei din localitatea/localitățile menționate mai sus.
  • Colectarea datelor se va face pe tabletă.
  • Perioada de colectare a datelor: octombrie-noiembrie 2019.

Responsabilități și cerințe față de candidat:

  • Colectarea și transmitereazilnică a informației către BNS (prin intermediul tabletei);
  • Abilități de utilizare a tabletei (sau smartphone);
  • Cunoașterea limbii române și ruse, cel puțin nivel mediu;
  • Respectarea strictă a termenelor limită pentru transmiterea informației;
  • Abilități de comunicare reprezintă un avantaj;
  • Păstrarea confidențialității informației colectate;
  • Răspunderea materială privind păstrarea tabletei.

Asigurăm:

  • Angajare prin contract de prestări servicii;
  • Salariuatractiv în dependență de numărul de locuințe înregistrate, calitatea și completitudinea informației colectate;
  • Curs gratuit de instruire privind modul de colectare a informației pe tabletă;
  • Asigurarea cu tabletă pentru perioada angajării;
  • Rambursarea cheltuielilor de transport;
  • Orar de muncă flexibil.

Lista localităților(xls)

Persoanele interesate sunt rugate să prezinte CV-ul sau o biografie succintă la următoarele
adrese electronice: larisa.bors@statistica.gov.md sau cristei@unfpa.org până la 30.09.2019.
Doar candidații care întrunesc cerințele postului vor fi contactați.
Detalii suplimentare puteți obține la numerele de telefon: 0 22 40 30 59, 0794 79 930
Persoanele de contact: Larisa Borș, Aliona Cristei

10.09.2019

© 2024. Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova. Toate drepturile rezervate / Dezvoltat de Brand.md