Anunț de angajare

Biroul Național de Statistică anunţă concurs pentru suplinirea funcţiei vacante de operator de interviu.

ANUNŢ de ANGAJARE

Biroul Național de Statistică
anunţă concurs pentru suplinirea funcţiei vacante de
OPERATOR DE INTERVIU
în mun. Chișinău

Descrierea postului:

Operatorul de interviu realizează interviuri în domeniul social, pe bază de chestionar, în teren, la domiciliul persoanelor.

Responsabilităţi:

  • Identifică şi vizitează gospodăriile din localitate pentru a explica scopul sondajelor şi a realiza interviuri în domeniul social
  • Completează chestionarele cu informaţia obţinută de la membrii gospodăriilor
  • Prezintă chestionarele completate conform graficului stabilit
  • Nu divulgă informaţia colectată altor persoane fizice/juridice

Cerinţe faţă de candidat:

  • Cel puţin studii medii de specialitate
  • Abilităţi de comunicare, prezentare şi putere de convingere
  • Cunoaşterea limbii de stat şi ruse – cel puţin nivel mediu (ambele limbi)
  • Obişnuit cu munca sistematică şi respectarea strictă a limitelor de timp, aferente dărilor de seamă

Este asigurat:

  • contract individual de muncă
  • pachet social complet
  • instruirea abilităţilor de muncă şi de completare a chestionarelor
  • regim de muncă flexibil (predomină activitatea seara şi în zilele de odihnă)

Persoanele interesate sunt rugate să prezinte CV-ul/autobiografie, pentru ocuparea funcției de operator de interviu,la următoarea adresă electronică: larisa.bors@statistica.gov.md

Toate CV-urile primite vor fi analizate, candidaţii care întrunesc cerinţele postului vor fi contactaţi.

Detalii suplimentare puteţi obţine la numărul de telefon: 067770024, 067770677, 067770028.

22.12.2021

© 2024. Biroul Național de Statistică al Republicii Moldova. Toate drepturile rezervate / Dezvoltat de Brand.md