Anunț de angajare

Descrierea postului:

Operatorul de teren colectează date referitor la localizarea geografică a clădirilor și locuințelor, în baza hărților ortofoto, pe tabletă, în teren.

    Responsabilități:

    • Identifică pe hartă și vizitează clădirile în teren pentru a colecta informații de la fața locului referitor la: adresă, starea clădirii, modul de utilizare a clădirii, tipul/destinația clădirii, precum și numărul locuinței și etajul la care e situată aceasta, în cazul blocurilor de apartamente;
    • Transmite informația colectată la Biroul Național de Statistică (sincronizare on-line);
    • Nu divulgă informația colectată altor persoane fizice/juridice.

      Cerințe față de candidat:

      • Abilități de utilizare a tabletei (sau smartphone);
      • Orientare bună în teren;
      • Abilități de comunicare și prezentare;
      • Cunoașterea limbii române și ruse – cel puțin nivel mediu (ambele limbi);
      • Obișnuit cu munca sistematică și respectarea strictă a limitelor de timp, aferente transmiterii informației.

         Asigurăm:

        • Contract individual de muncă pe perioada îndeplinirii unei anumite lucrări;
        • Curs gratuit de instruire a abilităților de muncă și de colectare a informației în teren;
        • Tabletă, baterie Power bank, cartelă telefonică cu internet;
        • Achitarea cheltuielilor de deplasare spre diferite localități, la necesitate;
        • Salariu în funcție de numărul de clădiri și locuințe colectate și de calitatea colectării acestora;
        • Regim de muncă flexibil.
        • Persoanele interesate sunt rugate să prezinte CV-ul/autobiografie la următoarea adresă electronică: nelea.ursachi@statistica.gov.md.
        • Data limită de depunere a CV-urilor: 15.09.2022.
        • Toate CV-urile primite vor fi analizate, doar candidații care întrunesc cerințele postului vor fi contactați.

        Detalii suplimentare puteți obține la numerele de telefon:

        • 067 770 028 - Nelea Ursachi
        • 067 770 677 - Rodica Ciburciu

        • Au fost utile aceste informații?
          Răspunsul dvs. ne va ajuta să îmbunătățim acest site
        • Da Nu

        Vă rugăm să specificați de ce nu au fost aceste informații relevante pentru dvs.

        Răspunsul dvs. ne va ajuta să îmbunătățim acest site!

        • Raportează o greșeală. Selectați textul dorit și tastați CTRL+ENTER