Anunț cu privire la concursul pentru ocuparea funcţiei vacante în cadrul Biroului Naţional de Statistică. Inchis

Data limită de aplicare 03.07.2023

Ultimele actualizări pentru funcția vacantă

DataTitluDetalii
20.07.2023 Promovarea concursuluiDetalii

Lista persoanelor

care au promovat concursul pentru ocuparea funcţiei publice vacante

Centrul regional pentru statistică Centru
Direcția statistică Căușeni
Specialist superior -

  • BOGNIBOV Victoria

14.07.2023 InterviuDetalii

Lista candidaţilor
admişi la interviu pentru ocuparea funcţiilor publice vacante

– specialist superior –

  1. BOGNIBOV Victoria

Interviul la funcția publică vacantă se va desfăşura online, prin platforma ZOOM, la data de 19 iulie 2023, ora 10:00.

05.07.2023 Proba scrisăDetalii

admişi la proba scrisă pentru ocuparea funcţiei publice vacante din

-specialist superior-

  2. ANDRIAN Olesea

Proba scrisă se va desfăşura pe data de 11 iulie 2023, ora 10:30adresa or. Chișinău, str. Grenoble 106, aparatul central al BNS.

Responsabilități

Contribuie la realizarea eficientă a procesului de colectare şi generalizare a informaţiei statistice cadrul cercetărilor statistice în domeniul economic.

Cerințe față de candidat

  1. Participarea la organizarea etapelor de informare a respondenţilor şi colectare a datelor din cadrul cercetării statistice din subordine.
  2. Asistarea respondenţilor în procesul de completare şi prezentare a chestionarelor statistice.
  3. Introducerea datelor primare conform termenilor şi cerinţelor stabilite în Programul de activitate a Direcţiei.
  4. Participarea la verificarea şi analiza calităţii datelor statistice colectate.

Informații specifice

Locul de desfăşurare a concursului este mun. Chişinău, str. Grenoble, nr. 106.
Dosarele completate cu documentele necesare se vor transmite personal sau la adresa de email: resurse.umane@statistica.gov.md.

Persoana de contact