Centrul regional pentru statistică Sud

Denumirea subdiviziunii

Adresa poștală

Șeful subdiviziunii

Telefon

E-mail

Centrul regional pentru statistică SUD

 

CONDRAȘOVA Natalia
MIRON Mihail

067 770 006
067 770 703
0 299 24 625
0 299 25 547

natalia.condrasova@statistica.gov.md
mihail.miron@statistica.gov.md

Serviciul statistică Basarabeasca

MD-6702, or. Basarabeasca,
str. C. Marx, 55

GALACI Raisa

0 297 22 670
067 770 789

basarabeasca@statistica.gov.md

Direcția statistică Cahul

MD-3901, or. Cahul,
str. M. Funze, 63

STENGACI Valentina

0 299 21 774
067 770 710

cahul@statistica.gov.md

Serviciul statistică Cantemir

MD-7301, or. Cantemir,
str. Trandafirilor, 11

ARABADJI Olga

0 273 23 528
067 770 063

cantemir@statistica.gov.md

Direcția statistică UTA Găgăuzia

MD-3800, or. Comrat,
str. Tretiakov, 36

CÎLCIC Anastasia

0 298 22 559
067 770 069

comrat@statistica.gov.md

Serviciul statistică Leova

MD-6301, or. Leova,
str. Unirii, 37

GASAN Nina

0 263 22 947
067 770 067

leova@statistica.gov.md

Serviciul statistică Taraclia

MD-7400,or. Taraclia,
str. Păcii, 7

IUROVSCAIA Lilia

0294 25 572
067 770 082

taraclia@statistica.gov.md