Biroul Național de Statistică angajează Specialist Resurse Umane

Vă invităm să faceți parte din echipa celor care organizează și desfășoară proiectul de importanță majoră pentru Republica Moldova – Recensământul Populației și Locuințelor 2024.

Scopul recensământului este de a oferi informații de interes public despre populația rezidentă și locuințe pentru elaborarea, monitorizarea și evaluarea politicilor, pentru argumentarea deciziilor de dezvoltare umană, pentru cercetarea științifică și dezvoltarea mediului de afaceri. Este datoria fiecărui cetățean să participe la Recensământ.

Astfel, ai posibilitatea de a participa în procesul organizării Recensământului prin exemplul propriu de implicare și responsabilitate socială.

Responsabilități:

  1. Asigurarea procesului de recrutare a persoanelor responsabile de derularea proceselor de Recensământ;
  2. Asigurarea proceselor de administrare a angajărilor;
  3. Elaborarea și îndeplinirea documentației aferente activității resurselor umane;
  4. Evidența datelor și documentelor cu privire la personal;
  5. Acordarea suportului la organizarea proceselor de instruire a personalului angajat.

Cerințe:

  1. Cunoașterea limbii române, cunoașterea limbii ruse va constitui avantaj;
  2. Studii superioare de licență în domeniul managementului resurselor umane, administrației publice, psihologie, drept;
  3. Cel puțin 1 an de experiență în domeniul de Resurse umane;
  4. Cunoștințe în domeniul legislației gestionării resurselor umane;
  5. Comunicabilitate și responsabilitate.

Beneficii:

  • Posibilitate de dezvoltare personală;
  • Salariul motivant;
  • Pachet social deplin;
  • Program de lucru stabil.

Angajarea este pe o perioadă determinată- pe durata desfășurării proiectului.

Data limită de aplicare: 31.03.2023.

Persoanele interesate sunt invitate să transmită CV-ului la adresa electronică resurse.umane@statistica.gov.md, indicând funcția pentru care aplicați.

Funcția vacantă poat fi accesată la https://statistica.gov.md/ro/vacancies.

  • Au fost utile aceste informații?
    Răspunsul dvs. ne va ajuta să îmbunătățim acest site
  • Da Nu

Vă rugăm să specificați de ce nu au fost aceste informații relevante pentru dvs.

Răspunsul dvs. ne va ajuta să îmbunătățim acest site!

  • Raportează o greșeală. Selectați textul dorit și tastați CTRL+ENTER